LİTRE METER

Uzman Akış Ölçüm Mühendisliği

YÜKSEK BASINÇ: 20.000 PSI ve ötesi için akış ölçerler

Litre Metre her zaman, tipik olarak düşük akışlarda ve / veya yüksek basınçta, ölçümün aşırı uçlarına odaklanmıştır. VFF serisi, petrol ve gaz endüstrisinde birçok kullanıma sahiptir ve gerekli yüksek spesifikasyonları karşılar. Petrol ve gaz dışında 2.500 bar metre hizmet veriyor. Birkaç yıl önce, Meksika Körfezi’ndeki 20.000 psi değerine yönelik eğilim, akış ölçerlerimizin bölgedeki projelere kurulduğunu gördü.

1997’den beri petrol ve gaz uygulamalarında 1.380 bar için çok sayıda VFF sayacı üretilmiştir. Aynı tasarım, küçük değişikliklerle 22,5 psi’de (1.550 bar) kullanılabilir.

Tasarım felsefesindeki atılım, sıvı ölçümünü basınç muhafazasından ayırdığımızda geldi. Basınçlı kap içinde yüzen bir ölçüm odası tasarladık. Bu, 10 psi ila 20.000 psi arasında doğru, basınçtan bağımsız akış ölçümü sağlar. Basınç Denge Odasının açıklaması aşağıda bulunabilir.

Basınç Denge Odası Nedir?

2005 yılında Litre Meter tarafından yapılan kapsamlı testler, daha yüksek basınçlarda rotorun tepesinde sızıntıların meydana geldiğini kanıtladı. Bu, kapağın küçük bozulmalarından kaynaklanmaktadır. Örneğin, 700 bar’da kapak merkezde sadece 0,02 mm hareket eder. Kapağın kütlesinin arttırılması hala bu hareketi üretir. Akış ölçer performansı üzerindeki etki, rotorun pozitif yer değiştirmesini önleyen sıvı için bir sızıntı yolunun oluşturulmasıydı.

Etki, 700 bar’da yaklaşık% 3’lük bir yanlışlığa eşdeğerdi. Bunun bir sonucu olarak Litre Metre, VFF akış ölçerleri için aşırı basınç ve düşük akış hızlarında çalışabilmesi için bir basınç denge odası tasarladı.

Basınç denge odası, cihazın dahili ölçüm bileşenlerini yüksek basınç koşullarından koruyarak, muazzam basınç altında genişlemelerini ve büzülmelerini önleyen bir bariyer görevi görür. Bozulma olmaması, herhangi bir basınçta doğru ölçüm anlamına gelir. Tüm VFF’ler, kalibrasyon sertifikasında PBC harfleriyle tanımlanan bu teknoloji ile donatılmıştır.

Sıvılar ve Aralıklar

VFF, yaklaşık 40 yıldır yağlar, hidrolik sıvılar, korozyon, balmumu, emülgatör, akma noktası düşürücü, kireç, hidrat inhibitörleri, biyositler ve oksijen tutucular gibi sıvıları başarıyla ölçmektedir. Akış ölçer gövdeleri, iyi kimyasal ve çevresel direnç sunan çeşitli yüksek kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Açık deniz petrol endüstrisinde 0,00013 litre/dak (0,19 litre/gün) kadar düşük akış hızları için uygulamalar ölçülmüştür. VFF akış ölçer, çalışma viskozitesine bağlı olarak 3000:1’e kadar potansiyel duruşlarla olağanüstü aralık sağlar.

Sayaçların boyutları, en küçük standart stok boyutu olan LF03 – 18 L/Hr’den maksimum HF40 – 40 L/dk’ya kadar değişir. Özel sipariş için daha yüksek akış hızı akış ölçerler mevcuttur. Çok çeşitli akış ölçer tasarımları ve malzemeleri, 20.000 psi’ye (1.380 bar) kadar basınç değerleri sunar. 2.500 bar’a (36.000 psi) kadar daha yüksek basınç dereceli tasarımlar sunulmaktadır. Standart olarak 40 L/dk’ya kadar 20.000 psi tasarımlar mevcuttur ve özel tasarımlar daha yüksek akış hızlarını ölçebilir.

Tüm VFF akış ölçerler, müşteri tarafından belirlenen minimum – maksimum akış koşullarına ve çalışma viskozitesine göre özel olarak kalibre edilir. Ulaşılabilecek minimum akış hızları, sıvı viskozitesine bağlıdır. 0,005 L/sa ile 3.600 L/sa arasında değişen ve 20 ksi basınçta uygulamalarınıza en iyi şekilde uyacak şekilde ve olağanüstü kısma süreleri sunan sayaçlar sunabiliriz.

Temel Avantajlar

  • Daha yüksek basınçlarda haznede bozulma olmaz
  • Haznenin rotora uyması için en uygun malzemelerin seçilmesini sağlar, yani PVD kaplı paslanmaz çelik veya titanyum
  • Basınçlı kap için en uygun malzemelerin seçilmesini sağlar
  • Dubleks gövdeli debimetrenin yapımını sağlar
  • Basitleştirilmiş koruma için değiştirilebilir PBC
  • Kalibrasyon düşük basınçta yapılabilir

Sayaç Boyutları

VFF ölçer sadece bir boyut, tek bir özellik değildir. En zorlu petrol ve gaz arenalarında günümüz standartlarını karşılamak için özenle tasarlanmış kapsamlı bir cihaz yelpazesidir. Gerçekten çok yönlü bir Akışkan Akış Ölçerdir. Yüksek basınç için uygun olan en küçük akış ölçer tipik olarak bir LF03, LF05 veya LF15 rotor ve FlowPod cihazı ve Otoklav Mühendisleri MP bağlantılarına sahip bir oda barındırır. Ardından, özel göbek bağlantılarına ve FlowPod ekranına sahip VFF4 gibi orta boy bir sayaç var. Ayrıca göbekli bağlantı boyutlarına ve FlowPod ekranına sahip akış ölçer de vardır, ancak HF40 rotorunu ve odasını barındıracak şekilde daha büyüktür.