HARRIER™ Güvenlik ve Gözetim Radarları

DeTect tarafından geliştirilen radar işleme teknolojisi, güvenlik ve gözetim uygulamaları için bugün piyasada bulunan en hassas, düşük maliyetli radar sistemlerinden biri olmasını sağlayan, özellikle küçük, işbirlikçi olmayan, düşük radar kesitine sahip, doğrusal olmayan hareket eden hedeflerin güvenilir tespiti ve takibi için özel olarak geliştirilmiştir.

DeTect’in HARRIER radar serisi, hava ve deniz güvenliği uygulamaları için kullanılabilir ve uçaklar, ultralightlar, insansız hava araçları (İHA), insansız hava sistemleri (İHS), helikopterler, gemiler ve tekneler dahil olmak üzere bir dizi hedefi izlemek için kullanılır.

HARRIER, yer seviyesinden 20.000 feet AGL’ye kadar yüksekliklerde tam, çok işlevli gözetim sağlar ve hava ve deniz hedeflerinin aynı anda tespit edilmesi, takip edilmesi ve otomatik olarak ihlal uyarısı verilmesini içerir.

HARRIER, birçok kuvvet koruma, vatan ve endüstri güvenliği uygulaması için ideal, maliyet etkili bir çözümdür.

HARRIER, yüksek karışıklık ortamlarında küçük radar kesitli (RCS) hedeflerin tespiti ve takibi için özel olarak tasarlanmış olan DeTect’in MERLIN sistemi ile ortak bir platformu paylaşır ve İHA’ların ve küçük İHA’ların tespiti, takibi ve tanımlaması için mevcut en yüksek performansı sunar.

HARRIER uygulamaları şunları içerir:

  • Hava sahası izleme ve gözetim
  • Uçak tespiti ve takibi
  • Halka açık etkinliklerde İHA ve küçük İHA tespiti ve savunması
  • Yer tabanlı çarpışma önleme (GBSAA)
  • Deniz ve kıyı gözetimi
  • Görüş hattının ötesinde (BVLOS) operasyon desteği
  • Hava sahası çarpışma önleme
  • Sınır ihlali tespiti Ultralight, İHA ve İHA engelleme
  • Engel aydınlatma etkinleştirme
  • Çevresel hava ve deniz güvenliği
  • Kıyı koruma
İHA tespiti için, HARRIER’ın DroneWatcher İHA Gözetleme Radarı (DroneWatcher DSR) konfigürasyonu, işbirlikçi ve işbirlikçi olmayan İHA’ların tespitini sağlar ve küçük sınıf İHA’lar (Phantom sınıfı gibi) için 2+ deniz mili uzaklığına kadar tespit mesafeleri sunar ve otomatik olarak benzer şekilde boyutlandırılmış, İHA olmayan hedefler gibi yanıltıcı pozitif hedefleri sınıflandırır ve reddeder.

DroneWatcher DSR, ayrıca DeTect’in DroneWatcher RF sensörleri ile entegre edilebilir ve üçüncü taraf video, akustik ve diğer sistemlerle bir araya getirilerek piyasada mevcut olan İHA’lar ve küçük İHA’lar için en kapsamlı koruma ve engelleme düzeyini sunar.

DeTect’in DroneWatcher İHA/küçük İHA (sUAV) tespit ve savunma çözümü, her müşterinin risk yönetimi ve bütçe hedeflerini karşılayan tam, çok katmanlı bir güvenlik sağlamak için bağımsız veya birlikte çalışabilen dört temel sensör teknolojisinden oluşur.

Uygulamalar

HARRIER Drone Gözetleme Radarı mobil ekranı, İHA izlerini ve muhtemel fırlatma/kontrol bölgelerini göstermektedir. Sistemler, HARRIER Hava Sahası Gözetleme Radarı (ASR) ve Deniz Gözetleme Radarı (MSR) içeren çeşitli temel yapılandırmalarda sunulmaktadır.

Birden fazla paralel işlemciye sahip olan radar, tek bir radar sensörü veya sensör ağından ASR ve MSR işlevselliği sağlayan çok işlevli bir sistem olarak çalışabilir ve yukarıda belirtildiği gibi HARRIER tamamen uyumludur ve DroneWatcher teknolojisi ile entegre edilebilir.

Tüm HARRIER sistemleri, yüksek gürültülü ortamlarda düşük RCS hedeflerini algılama amacıyla DeTect tarafından özel olarak geliştirilen son teknoloji katı hal Doppler radar teknolojisini kullanmaktadır ve hedef optimize S-band, X-band ve birleşik S/X-band radar frekanslarında bulunur. DeTect’in katı hal radar teknolojisi, geleneksel magnetron tabanlı sistemlere göre önemli ölçüde artmış performans, daha uzun kullanım ömrü ve daha düşük bakım maliyeti sunar.

HARRIER uygulamaları, ticari ve sivil havacılık havaalanlarından, halka açık etkinliklere, askeri hava üslerine, roket fırlatma komplekslerine, İHA ve İUHA işletmelerine, engel aydınlatma etkinleştirme işlevine, hükümet tesislerine, endüstriyel tesislere, rafinerilere, enerji santrallerine, limanlara, su yollarına ve kıyılara, sınırlara ve yüksek güvenlikli tesislere, rüzgar çiftliği boşluk doldurucularına kadar farklı siteleri, tipleri, boyutları ve yapılandırmaları içerebilir.

Entegrasyon ve Bütünleşik Teknoloji

HARRIER güvenlik ve gözetleme radarları tamamen uzaktan kontrol edilebilir ve görülebilir. HARRIER sistemleri, hava ve su yoluyla yapılan çevre ihlallerini algılayarak alarm veren bağımsız bir güvenlik / kuvvet koruma radar sistemi olarak çalışabilir.

Sistem, gemi, tekne, uçak, ultra hafif uçak, İHA gibi hırsızları (gemiler, tekneler, uçaklar, ultra hafif uçaklar, İHA’lar) önceden belirlenmiş site çevrelerini veya kısıtlı bölgelere giren intrüzyonları algılamak için programlanabilir ve güvenlik kuvvetlerine otomatik görsel ve işitsel bildirimler sağlayarak metin mesajı, çağrı cihazı veya cep telefonu ile ve uzaktaki izleme istasyonlarında doğrudan okuma. HARRIER ASR sistemleri, rüzgar türbinleri gibi arazi veya yapılar tarafından engellenen bölgelerde, denizcilik ve askeri gözetleme radarları için veri doldurucusu radar olarak da kullanılabilir.

HARRIER, üçüncü taraf sensörlerle entegrasyon için SDK içerir. HARRIER radarları, gelişmiş küçük hedef algılama için yüksek hızlı tarama kullanır ve bu, gelişmiş alanlar, arazi ve yüksek deniz durumu gibi yüksek gürültülü ortamlarda küçük hedeflerin algılanması için optimize edilmiştir. Otomatik algılama ve izleme, kullanıcı tanımlı izleme ve alarm bölgelerini içerir. Sistemler sabit skid ve mobil yapılandırmalarda sunulur ve büyük alanları ve sınır geçişleri, kıyılar ve büyük tesisler gibi hatları kaplamak için lineer olarak ağ yapısına kavuşturulabilir.

DeTect’in teknolojisi, tek bir kullanıcı arayüzü ekranında radar, video ve termal algılama ile akustik caydırıcının birleşimini sağlayan ve tümünün gerçek zamanlı olarak uzaktan görüntülenebilir ve kontrol edilebilir olan gelişmiş uyarı ve yanıt özellikleri ile yüksek derecede özelleştirilebilir.

HARRIER özellikleri şunları içerir:

  • Microsoft Windows tabanlı işletim yazılımı
  • Teknik olmayan kullanıcılar için geliştirilen kullanıcı ekranları ve arayüzleri
  • Entegre radar, termal, video, akustik, sonar ve caydırıcılar
  • Zamanında hedef tanımlama sağlayan
  • Akıllı Radar özelliği
  • Otomatik yanlış pozitif (kuşlar) reddi
  • Görüntü ile aktive edilen “işaret ve tıkla” video yakınlaştırma ve caydırıcı etkinleştirme
  • Diğer güvenlik ve ekran sistemleri ile uyumlu
  • Siteye özgü alt tabaka haritalar
  • Mobil haritalama teknolojisi
  • Her hedefi boyut, pozisyon, hız ve başlık olarak tanır ve izler
  • İşitsel ve görsel ihlal alarmları
  • İsteğe bağlı olarak e-posta ve radyo çağrısı ile bildirim
  • Otomatik veri kaydetme, arşivleme ve raporlama